Przedsiębiorcy z Karpacza także otwierają swoje obiekty

Jak informuje portal 24jgora.pl, właściciele biznesów związanych z sektorem HoReCa buntują się przeciw znowu przedłużonym obostrzeniom i wznawiają działalność stacjonarną. To kolejna inicjatywa przeciw rządowym restrykcjom. Od 18 stycznia swoje funkcjonowanie rozpoczyna ok. 100 obiektów w Karpaczu.

Inicjatorzy akcji dołączają do inicjatywy #otwieraMY i zamierzają zorganizować spacer „Karkonoskie Veto”, który zaplanowali na sobotę (16 stycznia) w Jeleniej Górze. Właściciele hoteli, pensjonatów, apartamentów, restauracji, ale także stoków narciarskich w Karpaczu, Szklarskiej Porębie, Świeradowie Zdroju wznawiają działalność 18 stycznia.

Nie ma żadnych badań, które wskazywałyby, że uprawianie sportu na świeżym powietrzu jest niebezpieczne. Apeluję do właścicieli wyciągów: otwierajmy się. Zachowujmy wszystkie środki bezpieczeństwa. Sezon jest krótki, a już został nam zabrany. Mamy kredyty, musimy zapłacić za energię, którą wykorzystaliśmy do naśnieżenia stoków, utrzymać pracowników. Ile mamy czekać? Do marca, gdy stopnieje śnieg? – apelował w czasie konferencji prasowej Jędrzej Stanek, współwłaściciel stoku narciarskiego Relaks w Karpaczu.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełną treścią publikacji <<

Chęć otwarcia się od poniedziałku zadeklarowało ok. 100 obiektów na blisko 600 istniejących. Będą to hotele, pensjonaty, apartamenty, restauracje. Mamy kancelarię, z którą wspólnie opracowaliśmy plan działania na wypadek kontroli. Będziemy się wspierać. To się dzieje wszędzie, u nas, na Podhalu, Pomorzu. Mamy dosyć – mówi Małgorzata Chełchowska, przedstawicielka przedsiębiorców.

Przypomnijmy, że etap odpowiedzialności został wydłużony do 31 stycznia i obejmuje między innymi zakaz działalności stacjonarnej hoteli (poza obiektami pracowniczymi i przyjmowaniem medyków), jak i restauracji (jedynie z opcją dostawy dań i na wynos).

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.