Sodexo ma nową Country President

Udostępnij artykuł
Firma przechodzi reorganizację w regionie Europy Środkowej, w tym w Polsce. W związku z tym, nową osobą zarządzającą marką w naszym kraju będzie Monika Bentkowska, która zachowała dotychczasową rolę (HR Director Central Europe & Poland) i zastępuje tym samym Yanna Gontarda.

Jestem zaszczycona przyjmując nową rolę w Polsce, tym bardziej, że jestem pierwszą kobietą w roli Country Presidenta w Sodexo w regionie Europy Środkowej. W Polsce ponad 60 proc. naszego zespołu to kobiety, wiele z nich ma wykształcenie inżynieryjne, wiele z nich pracuje w zawodach technicznych, łamiąc stereotypy. Tworzenie różnorodnego miejsca pracy, stwarzanie możliwości rozwoju dla każdego niezależnie od płci, to wartości bliskie Sodexo i mnie osobiście – mówi Monika Bentkowska, HR Director Central Europe & Poland, Country President Poland.

Monika Bentkowska dołączyła do Sodexo w 2011 r., kierując działem HR, Komunikacji Wewnętrznej i BHP w Polsce. W 2016 r. przejęła stanowisko Dyrektora HR we wcześniejszym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), zarządzając procesem zmiany, wspierając wdrożenie efektywnych usług HR, rozwój talentów i innowacji. W momencie powstania nowego regionu w 2018 r., Monika objęła stanowisko HR Director Central Europe, w tym obejmując nadzór nad obszarem Różnorodności i Integracji oraz zarządzanie bezpośrednio zespołami HR w Polsce i Niemczech. Monika ma wiele lat doświadczenia w Operacjach i w HR w firmach francuskich, takich jak Groupe Casino, Go Sport czy Sephora na poziomie wielu krajów.  

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 08.06.2020
Aktualizacja: 08.06.2020