Stanowisko ZP HoReCa w związku z interwencją MEN dotyczącą usług gastronomii sieciowej

Udostępnij artykuł
Związek Pracodawców Hoteli Restauracji i Cateringu przedstawia swoje stanowisko dotyczące apelu Ministerstwa Edukacji Narodowej do placówek oświatowych o niekorzystanie przez wycieczki szkolne z pewnych kategorii lokali gastronomicznych.
Drukowanie

– Jako przedstawiciele bardzo rozdrobnionej branży, jaką jest gastronomia, mamy poczucie odpowiedzialności wobec klienta i wobec rynku. Wierzymy, że nasi klienci i nasi partnerzy biznesowi współpracują z nami, bo cenią naszą rzetelność, uczciwość i przewidywalność. Jednocześnie dostrzegamy problemy społeczne i trendy żywieniowe, na które staramy się reagować i umiejętnie pokazywać klientom dostępne alternatywy. To klient wybiera, ale nam zależy żeby ten wybór był optymalny również dla niego. Dlatego też, tyle uwagi – jako gastronomia sieciowa – poświęcamy kwestiom bezpieczeństwa żywności, właściwych oznaczeń produktów czy komunikacji ich składu. Wierzymy, że nasza pozytywna rola jest i będzie dostrzegana przez wszystkich uczestników sektora HoReCa” – podkreśla Sylwester Cacek, przewodniczący Rady Związku Pracodawców HoReCa, prezes zarządu Sfinks Polska.

Gastronomia dostrzega trend związany ze zdrową żywnością, dlatego też duża część sieci od lat buduje i rozszerza swoją ofertę, dając klientom możliwość wyboru szerokiej palety dań, w tym opartych na warzywach czy owocach. Gastronomia sieciowa dużą wagę przywiązuje do odpowiedniej komunikacji i edukacji klientów, co jest kluczowe przy budowaniu optymalnych trendów żywieniowych, uwzględniających m.in. problem otyłości.

Gastronomia sieciowa ma świadomość oddziaływania na rynek i czuje odpowiedzialność z tym związaną. Zachowania biznesowe przedstawicieli sektora HoReCa, w sposób korzystny wpływają na bezpieczeństwo konsumentów i pozwalają na utrzymanie warunków uczciwej konkurencji.

Komunikat MEN w sprawie korzystania przez uczniów z posiłków
w restauracjach szybkiej obsługi podczas wycieczek szkolnych

PROSZĘ KLIKNĄĆ, ABY SIĘ ZAPOZNAĆ

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 16.07.2019
Aktualizacja: 16.07.2019