House Of Bubbles w Warszawie otwarty

Udostępnij artykuł

Nowy koncept jest pełny jakościowych win musujących z całego świata: szampany, cremant, franciacortę, cavę, sekty, pet naty, lambrusco i oczywiście prosecco. House Of Bubbles znajduje się przy ul. Siedmiogrodzkiej 1 w stolicy.

Istniejąc przez ponad dekadę pod brandem House Of Champagne otworzyliśmy się przy ul. Siedmiogrodzkiej w zupełnie nowym wydaniu – jako House Of Bubbles. Każda butelka opowiada historię: o miejscu, z którego pochodzi i panujących tam zwyczajach, o ludziach, którzy ją stworzyli. Czasem uwagę zwraca zabawna etykieta czy oryginalna nazwa, czasem coś więcej. Przybliżając nasze musy odbiorcom stawiamy na storytelling o pasji i ludziach. A prościej? Stworzyliśmy House Of Bubbles z potrzeby celebracji – zarówno codzienności, jak i nieco poważniejszych okazji. Dlatego nasz dom umeblowaliśmy z wszelkimi wygodami  – znajdziesz tu wine bar i bistro, a także sklep – zachęcają twórcy miejsca.

Wine Bar

Od środy do soboty w lokalu zostaje otwartych jedenaście win na kieliszki (a czasami i więcej!). Chodzi o wina musujące z różnych stron świata, wśród nich zawsze znajdą się cztery szampany. W kieliszkach będzie można znaleźć także wina spokojne: białe, czerwone, pomarańczowe, a także słodkie. Kieliszkowa selekcja lubi się zmieniać, więc przy każdej wizycie można spodziewać się nowości i zaskoczeń. 

Bistro

Szefem kuchni w House Of Bubbles jest Janek Wojtalik, który po dobrych kilku latach w fine diningu odnalazł swoje powołanie w komfortowych, sezonowych i nowoczesnych daniach. I właśnie takie dania znajdziesz w bistro – idealne do dzielenia się i przygotowane z jakościowych składników. Więc jak grzyby – to z Dąbrówki. Jak masło – to z Garwolina. Jeśli chleb i makaron – to własnej produkcji. Jak mięso i ryby – to od zaprzyjaźnionych dostawców. Karta będzie odświeżana zgodnie z sezonem.

Sklep

W butelkowej ofercie na wynos znajduje się ponad 250 szampanów, zarówno od małych butikowych producentów, jak i znanych domów szampańskich, jeśli chodzi o pojemność: od 200 ml czy 375 ml do największych 12 litrowych butelek. 

Oprócz szampanów – około 150 różnorodnych musów:  wytrawnych, słodkich, bardziej lub mniej musujących, białych, czerwonych, różowych czy pomarańczowych.

Nie zabraknie też win spokojnych z całego świata – klasycznych z Bordeaux czy bardziej nowoświatowych z  Marlborough, ale nie pomijamy tych mniej oczywistych miejsc, jak Słowenia, Czechy, Węgry czy Gruzja.

To, w czym pijemy wybrane wino, również ma znaczenie. Serwowane w najlepszym szkle, dopasowanym do rodzaju czy szczepu. Goście mogą zabrać ulubione kieliszki ze sobą do domu, tj. kupić je na miejscu, w sklepie. 

Degustacje

Lokal organizuje cykliczne degustacje wine & food pairingowe, prowadzone przez sommeliera. Szef kuchni zawsze z okazji degustacji przygotowuje dania dopasowane do tego, co w kieliszkach.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Milena Kaszuba-Janus

Redaktor naczelna Nowości Gastronomiczne, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Z wydawnictwem BROG B2B związana od ponad czterech lat, gdzie od września 2018 pełni funkcję redaktor naczelnej Nowości Gastronomicznych oraz redaktor portalu Horecanet.pl i magazynu Sweets & Coffee. Współorganizuje najważniejsze wydarzenie dla branży gastronomicznej Food Business Forum. Odpowiada za dobór tematów dyskusji oraz podnoszenie jakości wydarzenia pod kątem merytorycznym. Dba także o różnorodność panelistów i prelegentów. Przeprowadziła wywiady m.in. z Karolem Okrasą, Arturem Jarczyńskim czy Andreą Camastrą. Prywatnie szczęśliwa żona, fanka czekolady i dobrej kuchni, miłośniczka zumby, literatury grozy i Justina Timberlake’a.

Opublikowano: 18.05.2022
Aktualizacja: 18.05.2022