Semeniuk: Pierwsze luzowanie obostrzeń dla sprzedaży detalicznej i centrów handlowych

Udostępnij artykuł
Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii była gościem programu “Graffiti” na antenie Polsat News. W czasie rozmowy poinformowała o statusie prac nad protokołami sanitarnymi, kolejności otwierania poszczególnych branż i skali akcji OtwieraMY.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Morawieckiego, nasz resort przygotowuje protokoły bezpieczeństwa, a raczej je aktualizuje w stosunku do ubiegłego roku. Jesteśmy gotowi, aby je wdrażać. Czekamy jeszcze na ostatnie konsultacje z poszczególnymi branżami. Jeśli liczba zakażeń będzie na tym samym poziomie, a sytuacja w Europie nie będzie się gwałtowanie zmieniać to możemy mówić o lutym, jako o miesiącu, w którym powoli będzie wdrażać te protokoły. Sprzedaż detaliczna i centra handlowa będą na pierwszej linii – będziemy to rekomendować z premierem Jarosławem Gowinem. Jeśli chodzi o pozostałe gałęzie np. gastronomia, aquaparki, kluby fitness to są te obiekty, które wiążą się z zamkniętymi pomieszczeniami i kumulacją osób, więc tutaj na pewno mówimy o bardziej restrykcyjnych protokołach bezpieczeństwa w kontekście metrażu czy liczby osób – powiedziała Semeniuk na antenie Polsat News.

Semeniuk zapytana o skalę akcji OtwieraMY, odpowiedziała, że w rezultacie otworzyło się ok. 70-80 obiektów z branży gastronomicznej w skali całego kraju.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.01.2021
Aktualizacja: 25.01.2021