Uber Eats z nowymi restauracjami i 31 miastami w portfolio

Mimo pandemii, tylko w ostatnim czasie platforma trafiła do kolejnych 10 miejscowości i już w czwartek 21 maja zawita do dwóch miast w woj. lubuskim. W ostatnim kwartale platforma rozszerzyła swoje swój zasięg o nowe lokalizacje w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim i śląskim.

Dziś na Śląsku do aplikacji dołączyły kolejne cztery miasta, z blisko 40 restauracjami. Dzięki temu mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, Rybnika, Tychów oraz Bielska Białej mogą już zamawiać ulubione dania z restauracji dostępnych na platformie. W tym miesiącu Uber Eats dotarł również do Bytomia, co w efekcie oznacza, że tylko na terenie województwa Śląskiego aplikacja jest dostępna  dla przeszło 3 mln mieszkańców.

Tendencja wzrostowa w Polsce odzwierciedla się w liczbach: w kwietniu tego roku liczba nowych restauracji na platformie była o 188 proc. wyższa niż w styczniu. W tym samym czasie platforma odnotowała ponad 67 proc. wzrost liczby nowych restauracji w całej Europie i ponad 97 proc. na świecie.

Pandemia przyczyniła się również do wzrostu zainteresowania aplikacjami do zamawiania żywności z dostawą, przez nowych użytkowników. Wzrost pobrań aplikacji Uber Eats jest również widoczny w Polsce, gdzie w okresie marzec-maj wyniósł 126 tys.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.