Zmiany na liście obostrzeń: co z restauracjami i basenami hotelowymi?

Według rozporządzenia związanego z uruchomieniem etapu odpowiedzialności w ramach 100 dni solidarności w walce z COVID-19, restauracje i baseny zlokalizowane w hotelach zostaną zamknięte.

Jak wynika z dokumentu, a konkretnie z rozdziału 3, zacznie obowiązywać zakaz działalności basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem obiektów:

a) działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
b) przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, o których mowa w ust. 17, studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Dalej czytamy, że prowadzenie usług hotelarskich, jest dopuszczalne wyłącznie dla gości:

a) korzystających z usług w ramach podróży służbowej lub tej wykonywanej w związku z czynnościami służbowymi lub zawodowymi, związanymi z wykonywaniem działalności gospodarczej;
b) będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań i współzawodnictwa sportowego,
c) będących osobami wykonującymi zawód medyczny lub będących pacjentami i ich opiekunami, w celu uzyskania świadczenia opieki zdrowotnej.

Prowadzenie usług hotelarskich, jest dopuszczalne wyłącznie dla gości, wymienionych powyżej, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową, pod warunkiem dostarczania posiłków lub napojów gościom do pokoju hotelowego

Przypomnijmy, że według nowych wytycznych pełna działalność hotelowa i gastronomiczna będzie niemożliwa minimum do 27 grudnia.

ŚWIAT HOTELI wrzesień-październik 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.