Stava powołała radę nadzorczą

W jej skład weszli Piotr Halupczok, na co dzień dyrektor zarządzający ARRIVA Poland, Witold Kowalski, były prezes polskich oddziałów Nike i Telepizzy oraz Wojciech Mróz, doświadczony doradca inwestycyjny i przedsiębiorca.

W związku z szybkim rozwojem firmy, rada będzie pełniła nie tylko funkcję nadzorczą, ale również doradczą.

Cieszymy się bardzo i jesteśmy zaszczyceni, że do naszej Rady Nadzorczej dołączyli tak doświadczeni i sprawni menedżerowie. Pomimo pandemii, nasza spółka cały czas dynamicznie się rozwija. Dowozy jedzenia cieszą się rosnącą popularnością i to szansa na dalsze skalowanie naszego biznesu. W dwa lata w okresie od 2018 do 2019 urośliśmy o 1170 proc., średnio 11,2 proc. miesięcznie. Jestem przekonany, że wsparcie i wiedza Piotra Halupczoka, Witolda Kowalskiego i Wojciecha Mroza pomogą nam rozwijać jeszcze szybciej niż do tej pory – zauważa Paweł Aksamit, prezes Stava.

Członkowie Rady Nadzorczej Stava

Piotr Halupczok na co dzień jest dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału międzynarodowej firmy ARRIVA, wiodącego ogólnoeuropejskiego operatora na rynku usług transportowych. W Polsce Arriva jest jedynym operatorem świadczącym usługi kolejowe i autobusowe. Jest menedżerem z niemal 30-letnim doświadczeniem, który swoje kompetencje budował w polskich jak i międzynarodowych organizacjach w Europie i w Ameryce Północnej m. in. w sektorze transportowym, w bankowości inwestycyjnej oraz produkcji.

Witold Kowalski od 32 lat jest aktywnym menedżerem i doradcą, wspierającym rozwój różnych biznesów. Na początku lat 90. wprowadził do Polski hiszpańską markę Telepizza, która de facto stworzyła nowoczesny rynek dowozów posiłków w naszym kraju. Następnie, otworzył i przez 13 lat był dyrektorem generalnym Nike Poland, oddziału największego na świecie producenta obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Od 9 lat prowadzi własną firmę konsultingową.

Wojciech Mróz jest licencjonowanym doradcą inwestycyjnym. Od blisko dziesięciu lat aktywnie związany z rynkiem kapitałowym i rynkiem inwestycji typu Private Equity oraz Venture Capital. Wsparł wiele przedsiębiorstw podczas tworzenia strategii rozwoju, pozyskania kapitału z rynku niepublicznego, jak również przy giełdowych debiutach. Jest członkiem zarządu Alpha Capital Group oraz współzałożycielem szkoły kodowania Kodilla.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.